×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان ديدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با استاندار سيستان و بلوچستان عنوان شد:

رسوليان: هم افزایی دستگاه‌های خدماتي و حمايتي كشور برای ارتقاء سهم صنایع كوچك در اقتصاد ملي ضروري است/ مدرس خياباني: جانمایی شهرک‌های صنعتی به سمت دریا و مرز سوق پیدا کند

علي رسوليان شامگاه ‌چهارشنبه با بيان اين مطلب در ديدار با استاندار سيستان و بلوچستان اظهار داشت: با اصلاح اساسنامه اين سازمان در هيأت دولت، برای نخستین بار شهرک‌هاي صنفی با مشارکت بخش خصوصی در كشور ایجاد مي‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت اختصاص اراضي مورد نياز، نخستین شهرک صنفی صنعتی کشور در استان سیستان و بلوچستان ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان شامگاه ‌چهارشنبه با بيان اين مطلب در ديدار با استاندار سيستان و بلوچستان اظهار داشت: با اصلاح اساسنامه اين سازمان در هيأت دولت، برای نخستین بار شهرک‌هاي صنفی با مشارکت بخش خصوصی در كشور ایجاد مي‌شود.

وی افزود: همچنين ایجاد شهرک‌های صنعتی مرزي مشترک با کشورهای همسایه در دستور كار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار دارد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه بر هم افزایی تمامي دستگاه‌های خدماتي و حمايتي كشور برای ارتقاء سهم صنایع كوچك در اقتصاد ملي تأكيد كرد.

رسولیان به تأمين زيرساخت‌هاي مورد نياز واحدهاي توليدي در شهرك‌هاي صنعتي اشاره و اضافه كرد: مجموعه عمليات عمراني شهرك سازي اين سازمان بدون تمهيد امكانات زيربنايي همچون آب، برق و گاز که یک ضرورت برای سرمایه گذاری و توليد است، ابتر خواهد ماند.

وی ادامه داد: به منظور جبران بخشي از كمبود آب مورد نياز در شهرك‌هاي صنعتي، پساب فاضلاب شهری را خريداري و پس از فرآيند تصفيه در اختيار واحدهاي صنعتي قرار مي‌دهيم تا خللي در كار توليدشان ايجاد نشود.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين با بيان اين‌كه سهم سیستان و بلوچستان از منابع و اعتبارات شهرک‌های صنعتی افزايش مي‌يابد، از مشاركت در زمینه حفر چاه‌های ژرف اين استان براي تأمين آب مورد نياز بخش صنعت خبر داد.

رسوليان احداث كارگاه‌هاي كوچك براي استقرار صنوف و واحدهاي صنعتي دانش بنيان را از ديگر اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران براي حمايت از پيوند علم و صنعت در شهرك‌ها و نواحي صنعتي عنوان كرد.

اصناف و صنایع باید با هم پیوند بخورند
استاندار سیستان و بلوچستان نيز در این ديدار با اشاره به این‌که اصناف و صنایع باید با هم پیوند بخورند، اظهار داشت: یکی از محورهای توسعه سیستان و بلوچستان، ایجاد کارگاه‌ها و صنایع کوچک است.

حسین مدرس خیابانی با تأكيد بر رفع موانع اختصاص اراضی مورد نياز برای توسعه شهرک‌های صنعتی افزود: به‌جز صنایع آلاینده، هر واحد صنعتی که با مانع محیط زیستی مواجه شده باشد، مشكل آن بايد در کمترین زمان ممكن مرتفع شود.

وی با اشاره به این‌که بايد سیستان و بلوچستان را با نگاه ویژه تری نسبت به سایر استان‌ها دید، اضافه کرد: ما به‌جز نقدینگی، مانعی برای سرمایه گذاری در استان نداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از آن‌جايي كه شهرک‌های صنعتی جلوه گاه توسعه صنعتی محسوب می‌شوند، شرکت شهرک‌های صنعتی استان باید اختیاراتی برای واگذاری اراضی و افزایش میزان تخفیف نسبت به سایر استان‌ها داشته باشد.

مدرس خیابانی با بيان اين‌كه مدل توسعه سیستان و بلوچستان بر مبناي ایجاد اشتغال بنا شده است،‌ بر حل مشکلات و رفع موانع فضاي كسب و كار صنایع و همچنين احياء واحدهاي صنعتی راكد به منظور حفظ و افزايش نرخ اشتغال استان تأكيد كرد.

وی در ادامه با تأكيد بر اين‌كه جانمایی شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید به سمت دریا و مرز سوق پیدا کند، خاطرنشان كرد: این مهم می‌تواند ظرفیت مناسبي برای ایجاد شهرک‌های صنعتي مشترک مرزی به‌وجود آورد.

معاون فني و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نمایندگان مردم زابل، زهك، هيرمند، نيمروز و هامون در مجلس شوراي اسلامي، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در بازديد از شهرك‌ها و نواحي‌ صنعتی استان سیستان و بلوچستان همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/09/03  | ساعت: ٢٢:١٥ | شناسه: ١٥٧٦٧ | تعداد نمايش: 312


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1090879

  • بازديدکنندگان امروز : 97

  • کل بازديدکنندگان : 17381456


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد