×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرمانداري ویژه زابل عنوان كرد:

احداث ۸۰۰ کارگاه کوچک صنعتی در شهرك‌ها و نواحي صنعتي از ابتداي سال جاري تا كنون/ ايجاد تغييرات در نحوه واگذاری زمین، قیمت حق بهره برداري و اعطاي تسهیلات در شهرک‌های صنعتی در راستاي توازن صنعتي در كشور

علي رسوليان روز ‌چهارشنبه در جريان سفر به استان سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب در نشست با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرمانداري ویژه زابل اظهار داشت: در نحوه واگذاری زمین، قیمت حق بهره برداري و اعطاي تسهیلات در شهرک‌های صنعتی، تغییراتی در راستاي توازن صنعتي در كشور ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتداي سال جاري تا كنون در سطح کشور حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ کارگاه کوچک صنعتی در شهرك‌ها و نواحي صنعتي احداث شده كه در سیستان و بلوچستان نیز ۱۰ کارگاه صنعتی راه ‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز ‌چهارشنبه در جريان سفر به استان سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب در نشست با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در فرمانداري ویژه زابل افزود: در نحوه واگذاری زمین، قیمت حق بهره برداري و اعطاي تسهیلات در شهرک‌های صنعتی، تغییراتی در راستاي توازن صنعتي در كشور ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که در صورت وجود متقاضی، ظرفیت شهرک‌هاي صنعتي را افزایش می‌دهیم، اضافه كرد: درآمد حاصل از شهرک‌های صنعتي بزرگ را در مناطق محروم هزینه خواهیم کرد و تا کنون بیشترین کمک به سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به آب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی نيز اشاره کرد و ادامه داد: حتماً به سمت استفاده از پساب شهری رفته و در این زمینه سهم خود را در حوزه تصفیه خانه فاضلاب ایفا می‌کنیم.

رسولیان بیان کرد: نبود سرمایه در گردش یکی از مشكلات واحدهاي توليدي مستقر در شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان است، و با اين‌كه شرکت شهرک‌های صنعتی نقش زیادی در این زمینه ندارد، اما سعی می‌کنیم از طریق تسهيلات تبصره (۱۸) اقداماتی در این زمینه انجام دهیم.

وي همچنين با اعلام اين‌كه برنامه ریزی برای راه اندازی خوشه صنعتي پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان انجام شده است، از همكاري با وزارت نيرو در زمينه تأمين آب ژرف استان در صورت وجود پیش نیازها و مجوزهای لازم خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که توسعه شهرک صنعتی زهک در دستور کار قرار می‌گیرد، تصريح کرد: باید یک صنعت مادر در منطقه سیستان مستقر شود تا موتور محركه توسعه و مكمل زنجيره ارزش بنگاه‌هاي كوچك و متوسط باشد.

رسوليان آغاز به كار منطقه آزاد تجاري صنعتي سيستان را مقدمه ايجاد تغییرات بزرگ در این منطقه و لنگرگاه توسعه توليد و تجارت در بازار كشور افغانستان عنوان كرد.

حبيب اله دهمرده و محمد سرگزي ـ نمایندگان مردم زابل، زهك، هيرمند، نيمروز و هامون در مجلس شوراي اسلامي ـ نيز در اين نشست با طرح مسائل و مشكلات حوزه انتخابيه خود خواستار نگاه ویژه به توسعه و پایداری تولید و صنعت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و به‌خصوص منطقه سیستان، ارائه مشوق‌های سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت مرز و بازارچه‌های مرزی، ضرورت استفاده از نخبگان و مدیران استانی در سطوح کلان، حل مشکل آب واحدهای تولیدی از طریق طرح‌های موفق استان‌های دیگر، استفاده از پساب فاضلاب شهری، تسریع در خط انتقال آب از دریا به شمال استان و ایجاد شهرک تخصصی معدنی با نگاه به ظرفیت عظیم معادن مس در سیستان و ایجاد اشتغالزایی و صادرات به بازارهای کشورهای همسایه شدند.

معاون فني و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نمایندگان مردم زابل، زهك، هيرمند، نيمروز و هامون در مجلس شوراي اسلامي، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در بازديد از شهرك‌ها و نواحي‌ صنعتی منطقه سيستان همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/09/03  | ساعت: ١٦:٣٠ | شناسه: ١٥٧٦٤ | تعداد نمايش: 322


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1090881

  • بازديدکنندگان امروز : 209

  • کل بازديدکنندگان : 17381568


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد