×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در حاشيه افتتاح دو طرح صنعتي در شهرك صنعتي زاهدان عنوان كرد:

۹۳۵ واحد صنعتی راكد در کشور امسال به چرخه تولید بازگشتند/ بانک‌ها سهم صنعت را از منابع داخلي خود افزایش دهند

علي رسوليان روز ‌پنج شنبه در جريان دومين روز سفر به استان سيستان و بلوچستان و با حضور در شهرستان زاهدان، از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمايه گذاران در شهرك صنعتی زاهدان بازدید کرد.

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، دو طرح صنعتي در شهرك صنعتي زاهدان به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز ‌پنج شنبه در جريان دومين روز سفر به استان سيستان و بلوچستان و با حضور در شهرستان زاهدان، از امکانات زیربنایی، آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و استقرار سرمايه گذاران در شهرك صنعتی زاهدان بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی فداحسين مالكي ـ نماینده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي ـ انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای ارتقاء وضعيت كنوني آن‌ و اداره بهتر این منطقه توسط شرکت‌ خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه دو طرح صنعتي "ساتین سلامت هامون" و "'گروه صنعتي فايكو" در شهرك صنعتی زاهدان را افتتاح كرد.

رسوليان همچنين در بازدید از خط توليد اين دو طرح صنعتي جديد كه از امروز به مدار توليد وارد شده‌اند، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها‌ قرار گرفت و براي رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري در اين شهرك صنعتي دستورات لازم را صادر كرد.

واحد صنعتي "ساتین سلامت هامون" که با سرمایه ‌گذاری 60 میلیارد ریال در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع در شهرك صنعتی زاهدان احداث و به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید 520 تن انواع محصولات سلولزي در سال را دارد و براي 12 نفر فرصت شغلي فراهم كرده است.

همچنين واحد صنعتي "تيرچه صنعتي فايكو" که با سرمایه ‌گذاری 140 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 3 هزار مترمربع در اين شهرك صنعتی احداث و به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید 3 هزار تن انواع تيرچه صنعتي در سال را دارد و براي 28 نفر فرصت شغلي فراهم كرده است.

وي در ادامه با حضور در محل تصفيه خانه فاضلاب و شماري از پروژه‌هاي عمراني در دست اجرا در شهرك صنعتي زاهدان، از نزدیک در جريان روند پيشرفت و كيفيت اجرای پروژه‌ها قرار گرفت.

۹۳۵ واحد صنعتی در کشور امسال به چرخه تولید بازگشتند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طی دو ماه گذشته واحدهای صنعتی که از سال‌هاي گذشته به دلایلی در کشور تعطیل شده بودند، با بررسی‌های صورت گرفته شناسایی و تا کنون حدود ۹۳۵ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

علی رسولیان افزود: رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به شدت پیگیر راه ‌اندازی واحدهای راکد و تعطیل شده در سطح کشور هستند که از این تعداد ۱۰ واحد تولیدی در سیستان و بلوچستان به چرخه تولید بازگشتند و در تلاش هستیم این واحدها افزایش ظرفیت پیدا کنند.

وی اضافه کرد: حدود چهار هزار و ۳۲۰ طرح صنعتی در کشور در داخل شهرك‌ها و نواحی صنعتی در مرحله نصب ماشین آلات هستند که امیدواریم با تأمین تسهیلات و کمک به رفع مشکلات در زمینه زیرساخت‌ها و موضوعات مختلف این واحدها هرچه سریع تر به بهره‌ برداری رسیده و اشتغال خوبی را در کشور ایجاد کنند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: یکی دیگر از اهداف درحال پیگیری، ایجاد کارگاه‌های کوچک برای افراد كم توان و اصناف تولیدی در سطح کشور است که حدود یک‌ هزار و ۹۰۰ واحد کارگاهی امسال درحال ساخت است و ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد تکمیل شده و به بهره ‌برداری خواهد رسید.

رسولیان بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان نیز ۷۰ واحد کارگاهی آماده بهره ‌برداری شده و درحال واگذاری به بخش خصوصی است.

وي يادآور شد: منابعی که برای تسهیلات بانکی درنظر گرفته شده از چند مسیر انجام می‌شود؛ یکی از آن‌ها طرح "تام" با ابتکار وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از محل منابع واحدهای بزرگ صنایع معدنی در بانک‌هاست و استان‌ها برای سرمایه در گردش می‌توانند از طریق بانک‌های صنعت، معدن و تجارت استفاده کنند. همچنين منابع تبصره (۱۸) نیز ابلاغ و سهم مشخصی برای صنایع درنظر گرفته شده که امیدواریم به مرحله اجرایی برسد و بخش صنعت بتواند از آن استفاده کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین بخش نیز منابع داخلی بانک‌هاست که بانک‌ها حتماً باید سهم صنعت را افزایش دهند، زیرا اشتغالی که صنعت ایجاد کرده و نقش مؤثری که در توسعه اقتصادی کشور داشته، بسیار ممتاز و قابل توجه بوده و باید منابع لازم را به این موضوع اختصاص دهیم.

رسوليان افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار خوبی به دلیل هم مرز بودن با افغانستان و پاکستان و مرزهای دریایی و بندر مهم چابهار دارد، اما از لحاظ صنعتی دارای مشکلاتی است که نیازمند برنامه ریزی است.

وی اضافه كرد: برنامه‌ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد و خود وزیر به جد پیگیر این موضوع هستند، بحث آمایش سرزميني است که ظرفیت‌های قابل توسعه که می‌تواند باعث ایجاد اشتغال بیشتر در استان شود شناسایی شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: خوشبختانه واحدهای خوبی در شهرک‌های صنعتی و کارگاهی سیستان و بلوچستان درحال راه ‌اندازی است و متعهد شدیم تا زمین مورد نیاز، آب، برق و زیرساخت‌ها را تأمین کنیم، زیرا این واحدهای تولیدی می‌توانند محصولات خود را در بازارهاي داخلی و خارجی به فروش برسانند.

شهرك صنعتی زاهدان دارای 932 هکتار مساحت است که 299 هکتار آن زمین صنعتی و 805 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرك صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 697 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 223 هکتار در آن منعقد شده است.

204 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرك صنعتی نیز با سرمایه گذاری 2 هزار و 357 میلیارد ریال برای 4 هزار و 486 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

معاون فني و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، نماینده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در بازديد از شهرك صنعتي زاهدان همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/09/04  | ساعت: ١٠:٠٠ | شناسه: ١٥٧٦٨ | تعداد نمايش: 345


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1090882

  • بازديدکنندگان امروز : 295

  • کل بازديدکنندگان : 17381654


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد