اخبار > بازديد معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده از سه واحد توليدي در شهرك صنعتي شمس آباد/ بسته‌ "کسب و کار پایدار خانواده محور" به‌زودی رونمایی می‌شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده از سه واحد توليدي در شهرك صنعتي شمس آباد/ بسته‌ "کسب و کار پایدار خانواده محور" به‌زودی رونمایی می‌شود

انسیه خزعلی روز شنبه در جريان سفر به جنوب استان تهران و با حضور در شهرستان ري، از سه واحد توليدي با مديريت و غالب نيروي كار زنان در شهرك صنعتي شمس آباد بازديد كرد.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده از سه واحد توليدي در شهرك صنعتي شمس آباد بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، انسیه خزعلی روز شنبه در جريان سفر به جنوب استان تهران و با حضور در شهرستان ري، از سه واحد توليدي با مديريت و غالب نيروي كار زنان در شهرك صنعتي شمس آباد بازديد كرد.

كارخانجات "توليدي مهندسـی کوشـا فن پارس" تولید کننده ۲۲ محصول پزشکی و دندانپزشکی، "صنایع آزمایشگاهی و دارویی انیسان" تولید کننده انواع کیت‌های پزشکی سرولوژی و سریع جواب و "آریا زرين بلورین" تولید کننده انواع سرویس‌های چینی و آرکوپال از جمله واحدهای صنعتي بودند كه بازدید شدند.

وي در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها‌، از جمله ساعت و ایام کاری بالا و دستمزدهای پایین، نبود زیرساخت مناسب حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوسرانی، بیمه، هزینه‌های بالای زندگی، سرمایه ‌گذاری، تولید و صادرات قرار گرفت.

بسته‌ کسب و کار پایدار خانواده‌ محور رونمایی می‌شود
معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشيه بازديد از سه واحد توليدي در شهرک صنعتی شمس آباد به خبرنگاران گفت
: بسته‌ "کسب و کار پایدار خانواده محور" با هدف اشتغال بانوان در کنار خانواده و فرزندان شان به‌زودی رونمایی می‌شود.

انسيه خزعلي افزود: با رونمایی از اين بسته، بانوان می‌توانند در کنار فرزندان شان به کسب و کار خودشان برسند و نگرانی‌های موجود در این حوزه از بین می‌رود.

وي با بیان این‌که معاونت امور زنان و خانواده به‌ دنبال کاهش فشار بر بانوان شاغل، امکان ایجاد دورکاری و ایجاد کار در خانه برای بانوان است، اضافه كرد: ایجاد اشتغال در خانه موجب کمک فرزندان به مادر و کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی می‌شود.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: این معاونت تمام تلاش خود را در جهت گرفتن تسهیلات برای صنعتگران خانم، رفع مشکلات بیمه، تسهیل در اخذ مجوز و سایر مشکلات به‌کار گرفته است.

خزعلي با اشاره به این‌که شورای عالي اشتغال کشور با دستور رئیس جمهور پس از دو سال تشکیل جلسه داده است، بيان كرد: بر اساس دستور رئیس جمهور، این جلسات هر ماه برگزار می‌شود و معاونت زنان به دنبال حل بخشی از مشکلات زنان کارآفرین، زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست است.

وي با تأکید بر این‌که هم اکنون درحال احصاء مشکلات بانوان کارآفرین و کارگران خانم واحدهای تولیدی هستیم، اظهار داشت: مشکلات بیمه‌ای، دوری مسکن از محل کار و دورکاری از جمله این مشکلات هستند که درحال پیگیری آن هستیم.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده تصريح كرد: رفع مشکلات حمل و نقل کارگران شهرک صنعتی شمس آباد، احداث مسکن در کنار شهرک‌های صنعتی و رفع بسیاری از بروکراسی‌های اداری، از جمله راهکارهایی است که می‌تواند مشکلات بانوان را در حوزه کسب و کار حل کند.

خزعلي با اشاره به این‌که بازدید از واحدهای تولیدی به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی انجام شده است، گفت: در این بازدید شاهد کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت بانوان در حوزه مدیریت شرکت‌های دانش بنیان، واحدهای تولیدی و صنعتی بودیم که امیدواریم شاهد رفع مشکلات جاری این افراد باشیم.

شهرک صنعتی شمس آباد دارای 2951 هکتار مساحت است که 1531 هکتار آن زمین صنعتی و 2378 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرك صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 2628 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 1310 هکتار در آن منعقد شده است.

1946 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 66 هزار و 256 میلیارد ریال برای 37 هزار و 346 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مشاور وزير صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان، مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی تهران و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده را در بازديد از شهرک صنعتی شمس آباد همراهي مي‌كنند.

تاريخ: 1400/08/22  | ساعت: ١٣:٠٠ | شناسه: ١٥٦٤٨ | تعداد نمايش: 466


خروج